Terapia Antynikotynowa

Dlaczego sięgnęli po papierosa?

STRES - w pracy, w domu. W odpowiedzi na trudne sytuacje sięgnęli po papierosa by szybciej rozładować napięcie nerwowe, towarzyszące sytuacji stresowej. Zapalony papieros nie smakuje, ale w miarę palenia niesmak maleje, a głód wraca na nowo.

CIEKAWOŚĆ - pacjenci dla chęci sprawdzenia swojej reakcji po zabiegu sięgają po papierosa. Oczywiście jest to aktywna próba, więc głód nikotynowy wróci.

SĄDZĘ, ŻE JEDEN PAPIEROS NIE ZASZKODZI - tak uważa trzecia grupa pacjentów, którzy już, nie palili kilka miesięcy, pół roku a nawet dłużej - czuli się bezpiecznie jako niepalący, dlatego sądzili, że jeden papieros nie zaszkodzi - spróbowali. Pierwszy kontakt z papierosem wyzwalał negatywne odczucie, jednak po pewnym czasie szukali następnego.

Terapia powoduje utratę głodu nikotynowego, wzmaga wydalanie toksyn nikotynowych, stąd można odczuć suchość w gardle, metaliczny posmak, wzmożoną senność i potliwość. Powyższe objawy mogą utrzymywać się nawet do 2 tygodni. Wskazane jest picie dużej ilości płynów oraz częste kąpiele.

Wskazane jest picie dużej ilości płynów oraz częste kąpiele. Prosimy traktować terapię antynikotynową jako formę pomocy w rzuceniu nałogu palenia, który wyeliminuje głód nikotynowy, ale nie wyeliminuje zachowań odruchowych, które są reakcjami wypracowanymi i utrwalonymi przez samych palących. Tylko oni sami mogą opanować te odruchy. Odruchy te nie są kontrolowane przez naszą wolę, dlatego dla pełnego sukcesu potrzebna jest odrobina zdecydowania i samodyscypliny. Gdyby okazało się, że po kilku tygodniach, czy miesiącach wrócą Państwo do nałogu, terapię należy jak najszybciej powtórzyć.

Badania mówią, że dzieci, które wypaliły choć jednego papierosa, w późniejszym wieku dwukrotnie częściej stają się nałogowymi palaczami, niż te, które nigdy nie zapaliły. Nawet nie ma przy tym znaczenia, ile lat nikotynowej “abstynencji” minęło od pierwszego kontaktu z papierosem.

Naukowcy twierdzą że nadal rośnie liczba młodych palaczy. Już nawet dzieci ze szkół podstawowych sięgają po papierosa. Najnowsze badania wykazują, że zjawiska tego nie można lekceważyć, a rodzice powinni być czujni, gdyż dzieci łatwiej uzależniają się od papierosów niż dorośli.

Akupunktura skuteczna na nałóg palenia.

Medycyna niekonwencjonalna polegająca na wbijaniu igieł w kluczowe punkty na ludzkim ciele, by przywrócić naturalny przepływ energii w ciele chorego może i pomaga na wiele przypadłości, pomaga rzucić palenie.