Masaż Ayurveda

Ayurveda jest unikalnym zabiegiem, łączącym działanie dwóch ajurwedyjskich masaży, wprawiających w stan błogostanu. Ayurveda Abhyanga jest hinduskim masażem relaksacyjnym, wykorzystującym zbawienne właściwości gorących olejków eterycznych, pozwalającym poruszyć energię w całym organizmie oraz zapewnić jej równowagę na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. Ayurveda Shirodhara natomiast jest masażem czoła („trzeciego oka”, zwanego też „okiem mądrości”), działającym na pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego. Masaż ten skutecznie poprawia pamięć i koncentrację, rozszerza postrzeganie i świadomość własnego ja.

Podczas masażu Ayurweda Abyangha stymulowane są punkty witalne na ciele, które znajdują się w miejscu przebiegających kanałów energetycznych, usprawniając działanie całego organizmu. Dzięki takiej stymulacji punktów usprawniany jest proces przemiany materii, usuwane są toksyny z organizmu oraz wspomagane odchudzanie. Masaż Ayurweda Shirodhara polega na delikatnym masażu głowy. Gdy skóra zostanie już odpowiednio przygotowana do wchłaniania substancji, na czoło nalewana jest mocnym strumieniem mieszanka olejków ziołowych. Zabieg ten pomaga zachować równowagę dosha Vata, Pitta i Kapha. Wpływa na system nerwowy, pomaga w odprężaniu i zachowaniu harmonii wewnętrznej. Ponadto, dzięki zastosowaniu ziołowych olejków, zabieg Ayurveda Abhyanga + shirodhara massage ma również działanie lecznicze i pielęgnacyjne.

Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla osób potrzebujących relaksu i odprężenia, odczuwających brak energii oraz w przypadku leczenia bezsenności, stresów, niepokoju i depresji. Polecany jest on również tym, którzy chcieliby pobudzić aktywność swojego mózgu. Zapewnia on ponadto niezwykłe odprężenie i relaksację, co jest szczególnie pożądane szczególnie przez osoby zapracowane i zestresowane.