Masaż Reiki

Słowo Reiki pochodzi z języka japońskiego i oznacza uniwersalną energię życiową, nieskończoną i niewyczerpalną, którą wypełniona jest przestrzeń, siłę działającą zawsze i wszędzie we wszystkich istotach i rzeczach wszechświata. Energia ta doprowadza organizmy do pełnej równowagi na wszystkich płaszczyznach ich egzystencji, przynosi ulgę w cierpieniu, daje poczucie własnej wartości, uczy miłości, akceptacji siebie i innych. Działa ona na ludzi, zwierzęta i rośliny wzmacniając ich siły życiowe.

Reiki polega na przekazywaniu uniwersalnej energii życia poprzez przykładanie dłoni na całym ciele od głowy do stóp sobie lub innej potrzebującej osobie w celu uruchomienia procesów samouzdrawiania. Wiele dolegliwości pod wpływem zabiegów bezpowrotnie mija, rany goją się szybciej, osoba przyjmująca czuje się pełna energii i sił. Reiki doskonale regeneruje zmęczony, zestresowany organizm po wysiłku.

Reiki nie zastępuje lekarza, lecz pozwala na ograniczenie korzystania z jego usług. Gdy zajdzie potrzeba znakomicie wspiera działanie medycyny akademickiej oraz medycyny niekonwencjonalnej i powoduje znacznie szybszy powrót do zdrowia.

Reiki nie jest religią, ani też filozofią. Reiki jest energią i sztuką jej wykorzystania, którą ponownie, pod koniec XIX wieku, odkrył dr Mikao Usui. Może z niej korzystać każdy, bez względu na wyznanie, wykształcenie, wiek, płeć czy kolor skóry. Jest tak naturalna, jak nasze życie, jest dobrem światłem i miłością.

Kluczem do Reiki jest prostota. Zdolność przekazywania tej energii może posiąść każdy, kto wyrazi szczery zamiar uzyskania dostępu do Niej, ukończy szkolenie prowadzone przez Mistrza Reiki i uzyska odpowiednie wtajemniczenia.

Przekazywanie zdolności posługiwania się energią Reiki odbywa się tylko i wyłącznie podczas szkoleń prowadzonych przez Mistrzów Reiki. Działanie Reiki

  • uzdrawia całościowo
  • wzmacnia siłę życiową
  • usuwa stres
  • uwalnia blokady energetyczne
  • ikwiduje problemy emocjonalne
  • uzdrawia na odległość
  • sprzyja energetycznej równowadze

Czym jest Reiki ?

Czy już słyszałeś o tej Uniwersalnej Energii Życia? Zapewne tak, bo mówi się o niej coraz więcej i coraz głośniej. Reiki - energia z Kosmosu. Reiki jest cząstką pradawnej wiedzy, której korzenie sięgają Atlantydy. Terapia ta polega na przekazywaniu energii rękoma odpowiednio ułożonymi na ciele. Podobno u zarania dziejów wszyscy umieli korzystać z jej uzdrawiającego promieniowania. Sami się leczyli, pomagali sobie w kłopotach. Z czasem umiejętności te zanikły. Dopiero w XIX wieku Japończyk dr Usui, po wielodniowej medytacji doznał objawienia poznał siedem symboli reiki, za pomocą których można leczyć, także na odległość, wpływać na przyszłość, poprawić los.

Nazwa Reiki

Składa się z dwóch członów Rei - ki.
Rei - oznacza uniwersalną energię, boską siłę, która wszystko ożywia, źródło miłości.
Ki (chińskie chi) - to energia indywidualna. Każdy z nas ma niepowtarzalną własną ki. Ma ją zwierzątko, roślinka, minerał. Swoje ki ma ziemia, słońce, księżyc.

Zestawiając te dwa człony Rei - ki już wiemy, że jest to energia miłości łącząca każdego z nas z energią uniwersalną. Była to sztuka uzdrawiania i rozwoju duchowego, przekazywana nielicznym. Dopiero dr Usui pod koniec XIX wieku odtajnił jej uniwersalne wartości. Przez wiele lat wędrował on po świecie szukając prostej metody uzdrawiania siebie i innych. Nie był człowiekiem nawiedzonym, lecz konsekwentnie szukającym. Wiedzę o Reiki znalazł w sutrach tybetańskich. Poznał znaki, symbole. Brakowało mu jednak wtajemniczenia do posługiwania się poznaną wiedzą. Dopiero 21 dniowa medytacja połączona z postem na św. Górze nieopodal Kioto, otworzyła w nim moc poznania, zrozumienia istoty Reiki. Od tego momentu dr Usui upowszechniał metodę, poprzez którą można skutecznie pomagać sobie i innym. Jako pierwszy mistrz Reiki ustanowił jej duchowe zasady. Swoją wiedzę i wtajemniczenie przekazał 16 mistrzom. Jednego z nich Chujiro Hajashi wyznaczył odpowiedzialnym za utrzymanie tradycji przekazu Reiki. Chujiro Hajashi, człowiek głęboko uduchowiony, przepowiedział wybuch II wojny światowej, jej przebieg i tragedię Japonii. Jako pierwszy założył w Tokio klinikę Reiki. Jego uczennicą była m.in. Hawayo Takata, która na jego prośbę kontynuowała dzieło mistrza. Hawayo wtajemniczyła 21 mistrzów. Oni rozpowszechnili Reiki w Kanadzie i USA, a stamtąd Reiki przywędrowała do Europy. Następczynią Hawayo Takata została jej wnuczka Phyllis Lei Furumoto, która do dziś sprawuje pieczę nad Reiki. Obecnie metoda znana jest na wszystkich kontynentach i w wielu krajach świata. Posługują się nią tysiące ludzi: profesorowie, lekarze, naukowcy, przedstawiciele różnych zawodów.

Dlaczego Reiki?

Przywołaj na chwilę swoją pamięć. Ile razy zdarzyło Ci się nałożyć dłonie na bolącą głowę, napięty brzuch, stłuczone kolano? Próbując pomóc bliskim, chwytałeś ich dłoń, kładłeś ręce na obolałe miejsce. Ten naturalny odruch, to nic innego jak chęć pomocy. Twoje dłonie miały przynieść ukojenie. Tyle tylko, że ci, którzy otrzymali inicjację Reiki, czynią to o wiele skuteczniej. Moc działania reikowców jest większa, bo znany jest nam sposób korzystania z dobrodziejstw Uniwersalnej Energii Życia. Metoda jest niezwykle prosta: nakładamy dłonie na swoje ciało lub na drugą osobę i pozwalamy płynąć uzdrawiającej mocy. Rezultaty często zaskakują nawet największych niedowiarków. Sztuka Reiki pomaga nam. Wiedz, że Reiki ma dwa wymiary: fizyczny i duchowy. Obydwa się uzupełniają. Ten fizyczny pomaga w: usunięciu bólu, blokad energetycznych, złego samopoczucia, tworzeniu zabezpieczeń. Dzięki niemu oczyszczamy mieszkanie, wzmacniamy zioła, lekarstwa, podnosimy swoją witalność, wspomagamy afirmacje i wizualizację. Duchowy wymiar przejawia się w pracy nad kształtowaniem własnej osobowości, pomaga w uzyskaniu wewnętrznej harmonii i równowagi. Nasz umysł i serce otwiera się na siebie i na innych, ułatwia poznanie tajemnicy natury. Jesteśmy coraz bardziej szczęśliwi.

Działanie Reiki

Reiki jest prostą metodą pomagania ludziom, jaką udało mi się poznać w ciągu wielu lat mojej praktyki. Ma ona swoją własną inteligencję i najlepiej wie, jak skutecznie zadziałać. Płynie nie tylko w miejsce dolegliwości ale dociera również do jej przyczyny w ciałach subtelnych. Przyczyny chorób są różne. Wpływa na to bardzo mocno tryb życia, negatywne myślenie, nie rozładowane emocje, sposób odżywiania. Mija sporo czasu, nim choroba z ciała subtelnego objawiająca się w na początku tylko złym samopoczuciem, ujawni się w ciele fizycznym konkretnymi dolegliwościami. Większość reikowców ma zdolność odczuwania aury. Dzięki Uzdrawiającej Energii potrafią nie tylko wprowadzić harmonię w ciała subtelne uzdrawiając tym samym możliwe źródło choroby, ale także działać profilaktycznie, dbając o równowagę energetyczną i emocjonalną. Jest to bardzo ważne. Większość z nas zwraca się o pomoc tylko w momentach kryzysowych i w ciężkiej chorobie. A przecież dbanie o siebie zaoszczędziłoby nam wiele łez i bólu. Reiki poprawia samopoczucie, wzmocnienia witalności, usuwa bóle głowy. Jednak przy dolegliwościach chronicznych, trwających wiele lat, organizm potrzebuje więcej czasu, aby się przestroić i jest to zgodne z prawami natury. Reiki wspomaga każdą inną terapię uzdrawiania naturalnego i konwencjonalnego. Przekaz tej energii jest szczególnie korzystny przed operacjami i po nich. Wzmacnia, uspokaja, przyśpiesza gojenie ran i powrót do zdrowia. Energia Reiki przepływa przez opatrunki gipsowe, bandaże, gorsety i odzież. Dawanie Reiki sobie i innym jest znakomitą profilaktyką, podnoszącą odporność immunologiczną organizmu, wnosi w nas spokój i ułatwia codzienne funkcjonowanie.